کلم چینی و خواص آن

چهارشنبه 16 دی 1394 ساعت 12:50

کلم چینی و خواص آن

کلم چینی،خواص کلم چینی،عکس کلم چینی،کلم پیچ چینی،شکل کلم چینی

کلم چینی یا بوک چوی یک کلم متفاوت است که شبهاهت زیادی به کاهو دارد. لازم به ذکر است که کلم سفید چینی هزاران سال پیش در چین کشت شد و از آن به بعد در سرتاسر دنیا شایع شد. لازم به ذکر است که کلم چینی گیاهی از خانواده چلیپاییان است. البته در این خانواده سبزیجاتی مانند کلم پیچ، کلم بروکلی، گل کلم، کلم بروکسل، سبزیجات سبزبرگ و تربچه دیدیه می شود. این سبزیجات مغذی، کالری پایینی دارند. بدنیست بدانید که اگر به دنبال تغذیه سالم هستید سبزیجات خانواده چلیپاییان مانند کلم چینی را در قسمت بالای لیست برنامه غذاییتان قرار دهید.جالب است بدانید که خوردن یک لیوان آب کلم چینی خام ۵% نیاز روزانه به پتاسیم، ۶۲% ویتامین آ ، ۸% کلسیم، ۵% ویتامین بی ، ۳% منیزیم؛ ۳% آهن و ۵۲% ویتامین C را فراهم می‌کند. کلم چینی همچنین دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی دیگری مانند فسفر، روی، سدیم، مس، منگنز، سلنیم، نیاسین، فولیت، چولین، بتاکاروتن و ویتامین K می باشد.

کلم چینی،خواص کلم چینی،کلم بوک چوی

فواید مصرف کلم چینی را بدانید :لازم به ذکر است که کلم چینی و دیگر سیزیجات خانواده چلیپائیان دارای خواص ضد سرطانی می‌باشند.مطالعات مختلف نشان داده‌اند افرادی که سبزیجات این خانواده را بیشتر مصرف می‌کنند دارای کمترین میزان ابتلا به سرطان سینه، ریه، پروستات و روده هستند. قابل ذکر است که سولفور موجود در این سبزیجات تبدیل به ایزوتیوسیانات در بدن می‌شود و این ترکیبات به بدن در مقابله با سرطان یاری می رسانند.

کلم چینی،خواص کلم چینی،کلم بوک چوی

سلامت استخوان:بدنیست بدانید که آهن، فسفر، کلسیم، منیزیم، روی و ویتامین K موجود در کلم چینی همگی در سالم و قوی نگه داشتن استخوانها نقش دارند.مصرف کم ویتامین K با پوکی استخوان در ارتباط است. در واقع مصرف مناسب ویتامین Kبرای سلامتی بسیار با اهمیت است زیرا این ویتامین به عنوان تعدیلگر پروتئینهای ماتریکس استخوان عمل کرده و موجب جذب بیشتر کلسیم در استخوان شده و مانع از دفع آن به همراه ادرار می‌شود. سلامت قلب:بدنیست بدانید که فولیت، پتاسیم، ویتامین Cو ویتامین B6موجود در کلم چینی همراه با فقدان کلسترول آن همگی به سالم نگه داشتن قلب کمک می رسانند. سیستم دفاعی بدن: سلنیوم موجود در کلم چینی از طریق تولید سلولهای T کشنده باعث ارتقا سیستم ایمنی بدن در مقابله با عفونت می گردد. خوب است بدانید که کلاژن، سیستم حمایت کننده پوست، وابسته به ویتامین C است. ویتامین C در بدن به عنوان آنتی اکسیدان عمل کرده و موجب جلوگیری از آسیب ناشی از آفتاب، آلودگی و سیگار به پوست می‌شود. ویتامین C همچنین به کلاژن در صاف کردن بافت پوست و از بین بردن چروکهای پوست کمک می‌ نماید.

کلم چینی،خواص کلم چینی،کلم بوک چوی

خطرات احتمالی ناشی از مصرف کلم چینی چیست؟بهتر است بدانید که از کلم چینی بعنوان یکی از غذاهای ایجاد کننده تورم تیروئید یاد می‌شود. این سبزی با جلوگیری از جذب آیودین موجب اختلال در کار غده تیروئید می‌شود. این عملکرد به دلیل وجود آنزیم میروسیناس موجود در سبزیجات خانواده چلیپائیان است که در هنگام پخت از بین می‌رود. مقدار مصرف بالای کلم چینی خام برای بدن خطرناک است. لذا توصیه می‌شود خام این سبزی را به مقدار متوسط مصرف کنید. اگر داروهای رقیق کننده خون مانند کودامین مصرف می‌کنید نباید بلافاصله بعد از خوردن آن سبزیجات حاوی ویتامین K مصرف نمایید.

کلم چینی،خواص کلم چینی،کلم بوک چوی

سعی کنید از تمامی سبزیجات در وعده های غذایی خود استفاده کنید.

کلم چینی و خواص آن

مطالب مرتبط:

کلم بنفش

کلم بروکلی

عصاره مالت جو مفید برای درمان یبوست

یکشنبه 13 دی 1394 ساعت 09:05

عصاره مالت جو مفید برای درمان یبوست

خواص عصاره مالت,فواید عصاره مالت,عصاره مالت درمانی,خاصیت عصاره مالت,خواص عصاره مالت درمانی,خواص عصاره مالت برای پوست,خواص عصاره مالت برای مو,خواص عصاره مالت برای جوانی,خواص عصاره مالت برای بارداری,خواص خوردن عصاره مالت,فواید عصاره مالت خام,فواید عصاره مالت پخته

 

عصاره مالت جو مفید برای درمان یبوست

به گزارش بی اس ام اس : اگر دچار یبوست هستید توصیه می کنیم از این عصاره میل کنید تا هرگز دچار یبوست نشوید.عصاره مالت جو برای افرادی که دچار التهاب روده، یبوست یا فتق معده هستند، بسیار مفید است.جوهای جوانه‌زده را مالت می‌گویند که دارای 60 درصد مالتوز، 10 درصد ساکاروز، 20 درصد دکسترین و مقداری مواد مغذی و ویتامین‌های 1 B و 2 B است.در مرحله جوانه‌زنی و بر اثر عملکرد آنزیم‌های مختلف موجود در جو، مواد مغذی بسیاری تشکیل یا افزایش می‌یابند (مثل ویتامین‌های گروه B و اسیدهای آمینه ضروری) سپس مالت را می‌جوشانند و با افزودن مواد خوراکی مجاز و رازک، مایع حاصل را صاف و بسته‌بندی می‌کنند.

عصاره مالت جو مفید برای درمان یبوست

عصاره مالت جو برای افرادی که دچار یبوست هستند، می‌تواند مفید باشد و هر فردی باید در برنامه غذایی روزانه خود به مقدار کافی فیبرهای غذایی محلول و غیرمحلول را مصرف کند. فیبرها اثرات مفید بسیاری دارند، از جمله باعث تنظیم عملکرد روده، کاهش خطر بیماری‌های قلبی و بعضی انواع سرطان می‌شوند.

عصاره مالت جو مفید برای درمان یبوست